Unikátní skleněné dózy pro čerstvé vánoční cukroví

V tomto článku se zaměříme na jedinečné skleněné dózy Simax Pump&Pump, které jsou perfektní volbou pro skladování vánočního cukroví. Vánoční období je plné tradičních delikates a dezertů, jako je vánoční cukroví, které si zaslouží být uchováváno v optimálních podmínkách.

Podtlakový systém Pump & Pump, který v sobě tyto skleněné dózy zahrnují, přináší revoluční způsob skladování potravin. Ať už jde o trvanlivost, čerstvost či ochranu před vlhkostí a vzduchem, tyto skleněné boxy jsou tím pravým řešením pro vaše vánoční cukroví.

Správné skladování vánočního cukroví je zásadní pro zachování jeho chuti, textury a krásného vzhledu. Skleněné dózy Simax Pump&Pump přinášejí optimální podmínky pro skladování cukroví díky svému unikátnímu podtlakovému systému. To znamená, že vzduch je vytlačen ze skleněné dózy a vytváří se podtlak, který zabraňuje přístupu kyslíku a vlhkosti, jež mohou negativně ovlivnit chuť, texturu a trvanlivost cukroví.

Správným uložením vánočního cukroví do skleněných dóz Simax Pump&Pump si můžete být jisti, že cukroví zůstane svěží, chutné a dlouho se udrží ve své nejlepší formě. Nikdy se už nebudete muset starat o to, že by cukroví ztratilo svou lahodnost nebo se ztratily jeho dekorativní prvky.

Nyní se podíváme na různé velikosti skleněných dóz Pump&Pump, které jsou k dispozici, a zjistíme, která velikost je nejvhodnější pro různé typy vánočního cukroví.

Unikátní podtlakový systém Pump & Pump pro skladování vánočního cukroví

Skleněné dózy Simax Pump&Pump se pyšní unikátním podtlakovým systémem, který je jedním z hlavních důvodů, proč jsou tak výjimečné pro skladování vánočního cukroví. Tento inovativní systém vám umožňuje dosáhnout optimálních podmínek pro uchování čerstvosti a kvality cukroví.

Jak funguje podtlakový systém Pump & Pump? Při zavírání dózy pomocí speciálního víčka s ventilem stačí jednoduše stisknout střed víčka a odstranit vzduch ze skleněné dózy. Tím vznikne podtlak uvnitř dózy, který zabraňuje přístupu kyslíku a vlhkosti. Díky tomu zůstává cukroví déle čerstvé, chrání se před ztrátou vůně a předchází se změkčení nebo vysušení.

Proč je podtlakový systém Pump & Pump tak vhodný na skladování vánočního cukroví? Vánoční cukroví je často bohaté na máslo, ořechy, čokoládu a další ingredience, které vyžadují pečlivé skladování. Podtlakový systém dóz Pump & Pump zajišťuje, že tyto chutné a křehké dobroty zůstanou v perfektním stavu. Systém minimalizuje kontakt s vnějším prostředím, což přispívá k udržení čerstvosti, textury a chuti cukroví až do okamžiku, kdy si je budete chtít vychutnat.

Díky unikátnímu podtlakovému systému Pump & Pump se nemusíte obávat, že by cukroví ztratilo svou vůni, křehkost nebo dekorativní prvky, které dodávají vánočnímu pečivu tolik šarmu. Bez ohledu na to, zda připravujete cukroví s máslovou polevou, náplňmi z ořechů nebo čokoládou, tyto skleněné dózy s podtlakovým systémem poskytují optimální prostředí pro uchování vašich vánočních výtvorů.

V následující části článku se podíváme na různé velikosti skleněných dóz Simax Pump&Pump a zjistíme, jakou velikost vybrat pro různé typy cukroví.

Velikosti boxů Pump & Pump a jejich využití pro různé typy cukroví

Skleněné dózy Simax Pump & Pump jsou k dispozici ve třech různých velikostech, aby vyhovovaly vašim potřebám pro skladování vánočního cukroví. Zde jsou jednotlivé velikosti a doporučení pro jejich využití:

 1. Skleněná dóza Simax Pump & Pump s objemem 0,35 l: Tato kompaktní velikost je ideální pro malé množství cukroví, jednotlivé druhy nebo pro vytvoření malých dárkových setů. Je skvělou volbou pro drobné cukroví, jako jsou vánoční sušenky, pralinky nebo perníčky. Díky svému menšímu rozměru je tato dóza také praktická pro cestování nebo přenos cukroví na různé akce.

 2. Skleněná dóza Simax Pump & Pump s objemem 1 l: Tato střední velikost je skvělou volbou pro střední množství cukroví. Je dostatečně prostorná pro uchování různých druhů cukroví, jako jsou medovníky, oplatky nebo sušené ovoce. Je dostatečně prostorná pro udržení jejich tvaru a nezkazí se. Tato velikost dózy je také vhodná pro prezentaci cukroví na vánočních stolováních nebo jako dárek pro blízké.

 3. Skleněná dóza Simax Pump & Pump s objemem 2 l: Tato největší velikost je ideální pro ty, kteří pečou větší množství cukroví nebo mají rozmanité druhy cukroví. Je dostatečně prostorná pro uchování větších kusů cukroví, jako jsou linecké, dorty, ořechové kuličky nebo sušenky. Tato velká dóza zajistí, že váš poklad cukroví bude dobře chráněn a zachová si svou čerstvost.

Správný rozměr dózy je klíčový pro skladování vánočního cukroví. Důležité je zajistit, aby cukroví mělo dostatek prostoru, aby se nelepilo, nerozmačkávalo nebo nerozpadalo. Příliš malá dóza může cukroví stlačit nebo deformovat, zatímco příliš velká dóza může způsobit, že cukroví bude pohybovat a ztratí svou původní formu.

Vybrání správné velikosti dózy zajišťuje, že váš připravený vánoční pokrm bude vypadat lákavě a připravený k servírování. To je důležité, zejména pokud plánujete podávat cukroví na vánočním stole nebo pokud chcete udělat dojem na vaše hosty. 

Nyní, když jsme si prošli velikostmi dóz Simax Pump & Pump a jejich doporučeným využitím pro různé typy cukroví, pojďme se podívat na výhody skleněných dóz oproti dózám vyrobeným z jiných materiálů.

Výhody skleněných dóz na potraviny oproti jiným materiálům

Při skladování vánočního cukroví je důležité vybrat správný materiál dózy, který zajistí optimální ochranu a dlouhou životnost vašeho cukroví. Skleněné dózy Simax Pump & Pump nabízejí několik výhod oproti dózám vyrobeným z jiných materiálů, jako jsou plast, papír a další.

 1. Bezpečnost a dlouhá životnost: Skleněné dózy jsou nejen ekologicky šetrné, ale také zajišťují bezpečné skladování potravin. Sklo SIMAX je zdraví nezávadné, neobsahuje škodlivé látky a neodírá se ani nedeformuje při používání. Skleněné dózy jsou odolné vůči teplotním změnám a odolávají i agresivním chemikáliím, což zaručuje jejich dlouhou životnost.

 2. Snadná údržba: Skleněné dózy jsou hladké, netěsní a nechytají pachy. To znamená, že jsou snadno čistitelné a nezachytávají zbytky cukroví, mastnotu nebo zápachy. Stačí je opláchnout vodou nebo je umýt v myčce na nádobí a jsou připraveny k dalšímu použití.

 3. Ochrana před pachy a znehodnocením cukroví: Skleněné dózy poskytují vynikající ochranu před pachy, vlhkostí a znehodnocením cukroví. Sklo je nepropustné materiál, který nepropouští vzduch, světlo ani vlhkost. To znamená, že vaše vánoční cukroví zůstane čerstvé, křehké a chuťově vynikající po dlouhou dobu. Navíc, skleněný materiál neabsorbuje žádné pachy, což zaručuje, že se cukroví nezamíchá s vůní nebo chutí jiných potravin ve vaší kuchyni.

Skleněné dózy jsou tedy ideální volbou pro skladování vánočního cukroví díky své bezpečnosti, dlouhé životnosti, snadné údržbě a ochraně před pachy a znehodnocením. Teď, když jsme se seznámili s výhodami skleněných dóz, pojďme se podívat na multifunkční využití skleněných dóz Simax Pump & Pump v kuchyni.

Využití skleněné části dózy Simax v kuchyni

Skleněná část dózy Simax Pump & Pump má multifunkční využití díky svému materiálu - varnému sklu Simax. To znamená, že můžete využít tuto část dózy nejen pro skladování cukroví, ale také při vaření a pečení. Zde je několik praktických způsobů, jak využít skleněnou část dózy ve vaší kuchyni:

 1. Použití v troubě: Skleněná část dózy Simax Pump & Pump je vyrobena z odolného varného skla, které snese vysoké teploty. To znamená, že můžete skleněnou část dózy bezpečně použít při pečení cukroví nebo jiných dezertů ve vaší troubě. Sklo odolává teplotám až do 300 °C, což zajišťuje rovnoměrné pečení a zachování chutí a vůní vašich pokrmů.

 2. Vaření vodní lázní: Skleněná část dózy je také skvělá pro vaření vodní lázní. Můžete do ní umístit cukr, čokoládu nebo další přísady a nechat je rozpouštět se ve vodě na mírném ohni. Sklo je odolné vůči teplotním změnám, takže se nemusíte bát, že by se dóza při vaření roztříštila.

 3. Skladování a prezentace potravin: Skleněná část dózy může sloužit také jako elegantní a praktický způsob skladování a prezentace jiných potravin ve vaší kuchyni. Můžete do ní umístit sušené ovoce, ořechy, koření nebo další ingredience a mít je vždy po ruce. Skleněná dóza je průhledná, takže snadno vidíte obsah a zároveň chrání potraviny před vlhkostí a pachy.

Skleněná část dózy Simax Pump & Pump je tedy skvělým pomocníkem ve vaší kuchyni díky svému multifunkčnímu využití. Můžete ji použít nejen pro skladování vánočního cukroví, ale také při pečení, vaření vodní lázní a pro prezentaci a skladování různých potravin. A aby byla nabídka dóz Simax kompletní, měli bychom zmínit i další praktickou variantu - zaklapávací boxy Klik-klak.

V další části článku se zaměříme na tyto boxy a jejich výhody, ačkoliv pro skladování vánočního cukroví se přece jen více hodí právě boxy Pump & Pump.

Porovnání s boxy Klik-klak od Simaxu

Kromě skleněných dóz Simax Pump & Pump nabízí Simax také další edici - zaklapávací boxy Klik-klak. Tyto boxy jsou rovněž velmi praktické a užitečné, avšak v případě skladování vánočního cukroví se lépe osvědčí právě boxy Pump & Pump. Zde je několik důvodů, proč:

 1. Podtlakový systém: Boxy Pump & Pump jsou vybaveny inovativním podtlakovým systémem, který zajišťuje dlouhou životnost a čerstvost uloženého cukroví. Díky podtlaku se doza těsně uzavře a minimalizuje přístup vzduchu, což pomáhá zabránit oxidaci cukroví a zachovat jeho chuť a vůni.

 2. Vhodné velikosti: Boxy Pump & Pump jsou k dispozici v různých velikostech (0,35 l, 1 l, 2 l), což umožňuje vybrat si tu správnou velikost pro konkrétní typ cukroví. Je však na každém, v jakých objemech chce své vánoční cukroví skladovat. V čem zase na druhou stranu vynikají skleněné boxy Klik-klak je jejich čtvercový nebo obdélníkový tvar, který může být pro některé z vás užitečnější než tvar kulatý.

 3. Snadné otevírání a uzavírání: Boxy Pump & Pump mají ergonomický design, který umožňuje snadné otevírání a uzavírání. V tomto vynikají obě edice, avšak mechanismus uzávěru se liší. Zatímco skleněné dózy Pump & Pump mají víko, které stačí jen nasadit a stisknout tlačítko, skleněné boxy s víkem Klik-klak je potřeba zacvaknout ze všech stran.

Při výběru správného typu dózy je důležité zvážit potřeby a specifika vánočního cukroví, které chcete skladovat. Pokud se jedná o křehké nebo náchylné cukroví, doporučuje se volba větších dóz, které poskytnou dostatek prostoru pro ochranu cukroví před poškozením. Pro menší množství či různé druhy cukroví lze využít menších dóz, které zase usnadní organizaci a uspořádání v kuchyňské skříňce.

V závěru je tedy možné konstatovat, že skleněné dózy Simax Pump & Pump jsou ideální volbou pro skladování vánočního cukroví díky svému podtlakovému systému, různým velikostem a praktickému otevírání. I když boxy Klik-klak jsou také skvělou volbou pro různé potraviny, při skladování vánočního cukroví si vyberte boxy Pump & Pump pro optimální ochranu a uchování čerstvosti této sladké delikatesy.

Využijete skleněné dózy s víkem z českého varného skla SIMAX i u vás doma?

Skleněné dózy Simax Pump & Pump se skutečně ukazují jako unikátní a praktický nástroj pro správné skladování vánočního cukroví. Jejich podtlakový systém, různé velikosti a využití kvalitního varného skla Simax poskytují mnoho výhod, které ocení každý milovník sladkostí.

Díky podtlakovému systému se vaše cukroví bude dlouho držet čerstvé a zachová si svou chuť a vůni. Různé velikosti dóz vám umožní vybrat tu správnou pro konkrétní typ cukroví a snadno organizovat skladování. A multifunkční využití skleněné části dózy vám otevírá další možnosti v kuchyni.

Pokud jste se rozhodli pro skleněné dózy Simax Pump & Pump pro skladování vánočního cukroví, navštivte nabídku našeho obchodu Glasino.cz. Na naší stránce najdete široký výběr skleněných dóz a dalších produktů od značky Simax. Díky výhodným cenám a kvalitnímu sortimentu si můžete být jistí, že zde najdete to, co potřebujete pro bezpečné a stylové skladování vašeho vánočního cukroví.

Nezapomeňte, že správné skladování je klíčové pro uchování čerstvosti a kvality vašeho vánočního cukroví. Vyberte si skleněné dózy Simax Pump & Pump a užijte si sladké delikatesy i dlouho po Vánocích.


Komentáře

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.