Vychytávky do kuchyně

Věděli jste, že české varné sklo Simax je na vaření a pečení jako dělané a čeští skláři připravili celou pestrou škálu vychytávek do kuchyně, které si zamilujete? Varné sklo Simax ze středočeské Sázavy se vyznačuje nebývalou odolností vůči vysokým teplotám a opírá se o bohatou dlouholetou tradici. Díky své odolnosti varnému sklu kromě trouby a mikrovlnky nevadí lednice, automatická myčka a bez skladování tekutin dokonce mrazák! Prozkoumejte, jaké praktické vychytávky do kuchyně si tento středočeský výrobce připravil.

Skleněné dózy, z jejichž skleněné části si můžete udělat pekáček do trouby

> Skleněné dózy Simax

Skleněná dóza na potraviny Simax Klik-klak při ukládání do lednice

Kvalita skloviny Simax je u všech výrobků stejná. To znamená, že pokud vezmete jakoukoli skleněnou dózu na potraviny, můžete její skleněnou část klidně používat v mikrovlnce nebo v troubě. Pokud tedy vezmete například stohovatelný zaklapávací box na potraviny Klik-klak, můžete jeho skleněnou část podle potřeby využívat na zapékání drobných pokrmů. Nikdy nevíte, na co všechno se vám dóza užšího vyššího tvaru bude hodit. Praktické vychytávky do kuchyně jsou i kulaté skleněné dózy Pump & Pump, které rovněž i přes tenčí stěnu nemají s vysokými teplotami problém.

A skleněný pekáč může být naopak praktickým boxem

> Skleněné pekáče Simax

Skleněný kulatý pekáč Simax s koláčem

A teď to prohodíme. Díky tomu, že vybraná balení skleněných pekáčů Simax disponují gumovým víkem, můžete si ze skleněného pekáče po vychladnutí pokrmu udělat praktickou dózu na potraviny a umístit rovnou do lednice. Se skleněným víkem zapečete, necháte vychladnout a s tím gumovým uložíte. Komu by se pořád chtělo přendávat jídlo tam a zpátky, když ho stále můžete mít v té stejné formě?

Vychytávky do kuchyně ze skla, co vydrží i mrazák

A u skleněných dóz ještě na chvíli zůstaňme. Nemusíte je totiž skladovat pouze v lednici. Pokud do skleněné dózy nejsou umístěny tekutiny, zvládnou bez problému i mrazák. Jediné, co je potřeba ohlídat jsou velké teplotní šoky. Například, kdybyste do skleněné části dózy nalili vroucí vodu po vyndání z mrazáku, nemusela by to snést úplně dobře. Věřili byste, že takové vychytávky do kuchyně je ze skla vůbec možné vyrobit?

Namražené skleněné dózy Simax Klik-klak na dřevěném prkně v kuchyni