Sklárny Crystalex Nový Bor

Společnost Crystalex je největším výrobcem nápojového skla v České republice a její výrobky se kromě tuzemska vyváží do 70 zemí po celém světě. Od států Evropské unie, přes Rusko a Asii, severní a jižní ameriku až po africké státy, na výrobky společnosti Crystalex můžete narazit po celé planetě.

Bohatší historie, než by si kdo pomyslel

I když se centrem domácího sklářství stal Nový Bor a jeho okolí až během 18. a 19. století, kořeny sklářské tradice sahají mnohem dále. Již ve 13. a 14. století totiž v oblasti Lužických a Jizerských hor, Krkonoš a Šumavy začaly vznikat první sklárny. Už v té době si začaly výrobky z tehdejšího draselno-vápenatého skla budovat skvělou reputaci. Postupně se díky místním sklářům stalo sklářství z Nového Boru legendou a díky bohaté tradici se vyzdvihlo na solidní průmyslovou a obchodní úroveň.
 

Automatizované linky i ruční tradiční techniky

Momentálně jsou sklárny Crystalex největším zaměstnavatelem v regionu a využívají několik automatizovaných linek, jejichž roční produkce se pohybuje v objemu přibližně 50 milionů kusů výrobků. Přesto pro některé výrobky stále využívají řadu ručních a originálních technik, mezi které patří například pantograph, diaryt, stříkání, pískování, malování, vysoký smalt nebo sítotisk.

Sklovina, která vydrží

Produkty, které si u nás můžete od společnosti Crystalex pořídit, jsou vyrobeny z křišťálové skloviny SPARKLE kategorie Cristallin, která nabízí hned několik výhod. V první řadě má skvělé optické vlastnosti, vydrží přes tisíc cyklů v automatické myčce bez viditelných vad, má dostatečnou odolnost proti teplotním šokům a skvělou mechanickou odolnost. Tak jako další výrobky z kvalitních sklovin v našem obchodě, získala několik prestižních certifikátů a podléhá přísným pravidelným testům.