České sklárny

V našem obchodě najdete poctivé výrobky českých sklářů ze všech koutů republiky. Prozkoumejte, čím je které sklo unikátní a udělejte si rychlý přehled o tom, jaké nádherné kousky české sklárny v naší zemi vyrábí.
Sklárny Kavalierglass Sázava

Přední výrobce laboratorního a varného skla SIMAX se pyšní více než 180 letou tradicí a jeho výrobky byly historicky exportovány do všech koutů světa. Kromě laboratorního skla vyniká výrobou domácenského praktického skla, jako jsou např. skleněné konvice na čaj, skleněné karafy nebo džbány.

Sklárny Crystalex Nový Bor

Tradiční výrobce domácenského skla z Nového Boru nabízí sortiment převážně tenkostěnného skla jako jsou např. whiskovky, panáky, ale i vázy a další skleněné dekorace.

Sklárny Crystal Bohemia Světlá nad Sázavou

Sklářské výrobky tradiční sklárny Crystal Bohemia (dřívě Crystalite) ze Světlé nad Sázavou se vyznačují svou odolností a jasností díky příměsi titanu do skloviny. Produkce se specializuje především na skleněné vázy, silnostěnné whiskovky a panáky.

Rodinná sklárna NovotnýGlass

Pokud toužíte po opravdu unikátních kouscích sklářské práce, rodinná sklárna Novotný Glass je tou správnou volbou. Všechny výrobky z jejich produkce jsou vyráběny ručně a v jejich sortimentu najdete např. sklenice, skleněné vázy, karafy i džbány.

Rodinná sklárna BDK Glass

Další menší lokální sklárnou s originálním sortimentem je sklárna BDK Glass ze Smiřic, který se kromě skleněných dekorací specializuje i na výrobu skleněného nádobí ke stolování jako jsou např. skleněné talíře, mísy nebo tácy. Většina výrobků je rovněž vyráběna ručně.