Vychytávky na chalupu

Věděli jste, že mezi praktické vychytávky na chalupu se bez problému může zařadit i české sklo? Pojďme společně prozkoumat, které výtvory poctivé sklářské práce mohou najít největší využití na vaší chalupě. Možná vás překvapí fakt, že české sklo nejsou jenom dekorace. V sortimentu českého sklářství se najde také pestrá škála produktů z varného skla v čele se skleněnými formami na pečení, čajovými konvicemi, sklenkami a spoustou dalších produktů.

Čajové konvice na chalupu jako dělané

> Skleněné konvice na čaj

Skleněná konvice na čaj Simax Saturn na plotně

Měli je vaši dědové a babičky, můžete je mít i vy a stále jdou s dobou. Originální skleněné konvice s husím krkem skvěle splynou s atmosférou chalupy díky jejich tradičnímu vzhledu. Neznamená to však, že by konvice z českého varného skla byly old school. Jednotlivé designy jsou mnohdy jen několik let staré a snaží se kombinovat moderní trendy s tradičními prvky. Důkazem toho je například nedávno představená konvice Simax Saturn, která vychází z prvorepublikových křivek skleněných konvic, ale zároveň skvěle padne i do moderního interiéru. Skleněné konvice Simax kromě horké vody nemají problém ani s kamny nebo plotnou (pokud se nejedná o indukci!). Prozkoumejte, jaké skleněné konvice budou s vaším dřevěným interiérem na chatě ladit nejvíce.

Skleněné půllitry, které zvládnou i horký čaj

> Skleněné půllitry

Dvoustěnné skleněné půllitry s uchem Simax s pivem

Letní grilovačky k chalupě nerozlučně patří, a když už řešíme vychytávky na chalupu z varného skla, nemůžeme opomenout praktické skleněné půllitry, které jsou svými rozměry určené na pivo, ale využití najdou i pro ostatní nápoje. Díky tomu, že se jedná o stejně odolné sklo Simax, z jakého jsou vyráběny skleněné pekáče nebo čajové konvice, vydrží skleněné půllitry i horký čaj nebo kávu. Každý půllitr Simax má dvojitou stěnu, takže ve chvíli kdy do něj nalijete horký nápoj, můžete sklenici uchopit celou rukou a nespálí vás. K dispozici jsou modely s uchem i bez ucha.

Vychytávky na chalupu, které podtrhnou kouzlo dřeva

> Skleněné dózy

Dřevo k chalupě neodmyslitelně patří a detaily ze dřeva můžete zakomponovat i do detailů v kuchyni. Čeští skláři připravili edice praktických skleněných dóz s dřevěným víkem, které do kuchyně na vaší chatě skvěle zapadnou. Vyšší se hodí na sypké suroviny, širší např. na hotová jídla. Kombinace dřeva a skla působí uklidňujícím dojmem a má přírodní charakter.