Vychytávky do bytu

Vychytávek do bytu může být celá spousta. Ale věděli jste, že se jich najde plno i mezi produkty českých sklářů? Pojďme se společně podívat na nejzajímavější z nich a co je na vychytávkách z tradičního českého skla tolik unikátní. A nemusí se jednat pouze o dekorace? Už jste například prozkoumali české varné sklo Simax, které nabízí pestrou škálu výrobků nejen pro vaší kuchyni jako odolné skleněné pekáče, mísy a dózy, ale také odolné sklenice, hrnky nebo karafy? Pojďme se na výrobky vytvořené z našeho národního pokladu kouknout trochu blíž...

Skleněný hrnek se sítkem

> Sklenice a hrnky na čaj

Skleněný hrnek na čaj se sítkem otevřený

Pokud patříte mezi milovníky bylinek a sypaných čajů, ale nechce se vám zrovna dělat celou konvici, hrníček s nerezovým sítkem jistě najde uplatnění nejen při čtení knihy, koukání na film nebo jakékoli jiné relaxační činnosti. Součástí balení je i skleněné víčko, díky kterému čaj nebo káva uvnitř hrnku zůstane déle vroucí. Varné sklo Simax je skvěle odolné vůči horké vodě a bez problému zvládne i mytí v automatické myčce.

Skleněné džbány, ze kterých se rázem stane konvice na čaj

> Skleněné džbány z varného skla

Dvoustěnný skleněný džbán Simax v detailu na jeho horní orosenou hranu

Čajové konvice nejsou jediné výrobky české značky Simax, které jsou na louhování čaje jako dělané. Jelikož jsou skleněné džbány a karafy vyráběné z úplně stejné skloviny, vydrží i tyto nádoby nápor horké vody a vy si tak z konkrétních modelů džbánů můžete vytvořit velkoobjemnou konvici na čaj. Co se vychytávek do bytu týče, sortiment Simaxu je plný produktů, které najdou i jiné využití, než na které jsou primárně určeny. Projděte náš e-shop a přesvědčte se sami. :)

Vychytávky do bytu, které oku lahodí

> Skleněné vázy

Skleněné vázy Simax Rose a skleněná karafa Simax Bastia s korkem

Ale ať nezůstáváme jen u nápojů. Českému sklářství historicky vždy dominovaly zejména dekorace a v našem e-shopu se to dekoracemi jenom hemží. Prozkoumejte nejen malované a zdobené vázičky, ale také velké křišťálové vázy, z nichž některé modely váží i pět kilogramů! Skvělou bytovou vychytávkou jsou pak čiré vázy z varného skla, které se skvěle udržují a můžete je přidat do myčky společně s ostatními produkty!