Konvice s husím krkem

Mysleli jste, že konvice s husím krkem jsou již zapomenutou historií? Ha! Sázavské sklárny je stále produkují ve velkých počtech a, možná je to jen náš pocit, ale u mnohých z vás jsou stále oblíbenější a oblíbenější. Aby také ne! Nalévání z nich je jedna radost, skvěle vypadají a díky českému varnému sklu jsou neuvěřitelně odolné. Pojďme se na ně podívat blíž nebo rovnou mrkněte na modely z naší nabídky.

Všechny modely: SKLENĚNÉ KONVICE NA ČAJ

Čajová skleněná konvice Simax Saturn a skleněné hrnky Simax Saturn s čajem

Česká kvalita s více než 180 letou historií

Sázavské sklárny se na výrobu odolného domácenského skla specializovaly vždy. V průběhu let však vyvinuly patentovanou unikátní sklovinu Simax, která je extrémně odolná vůči extrémním teplotám. Není tak divu, že z této skloviny produkují skleněné pekáče, zapékací mísy, formy na pečení a pro průmysl dokonce laboratorní sklo na rozpouštění kyselin a další. Stejně kvalitní sklovinou se pak pyšní také čajové konvice, skleněné hrnky, džbány, karafy a další domácenský sortiment. Vaše konvice s husím krkem z varného skla Simax tak nebude mít nejmenší problém s automatickou myčkou, mikrovlnkou, plotnou (nikoli však indukční!) a teoreticky i klasickou troubou. Jedinou nevýhodou oproti jiným materiálům je, že pokud vám nedopatřením konvice spadne, platí pro ní stejné fyzikální zákony jako pro kterýkoli jiný sklářský výrobek. :D 
Skleněná konvice na čaj Simax Saturn při nalévání čaje a skleněné hrnky Simax Saturn

Konvice s husím krkem nebo moderní?

Jsou konvice s husím krkem skutečně tak praktické narozdíl od moderních minimalistických konvic? Určitě ano! Někdo by mohl namítnout, že ve většině modelů se např. nenachází nerezové síto na louhování bylinek a sypaných čajů. Ani to však není úplně pravda. Např. skleněná konvice Eva nabízí skleněný filtr (obdoba nerezového sítka), díky kterému si bylinky a sypaný čaj bez problému vylouhujete. Jedná se spíše o otázku vkusu. Konvice s husím krkem jsou mnohem elegantnější a mají v sobě nádech tradice českého sklářství s aurou starých dobrých časů.
Skleněné konvice na čaj Simax Saturn a From

Vytvořte si elegantní čajový set

Prozkoumejte skleněné hrnky a sklenice z varného skla Simax a vytvořte si unikátní čajový set. Skleněné konvice a skleničky značky Simax k sobě vzájemně skvěle padnou a můžete si nakombinovat buď tradičnější set se skleněnými hrnky s podšálkem nebo můžete naopak zakomponovat dvoustěnné sklenice, které vás při držení v ruce nebudou pálit.
Skleněná konvice na čaj Simax Saturn na plotně