Originální dárky k narozeninám

Kvalitní české sklo je ten nejvděčnější dárek a zcela jistě překvapí i narozeninového oslavence. Stačí jen trefit ten správný vkus a vědět oslavencovy záliby. Někdo je milovník whisky, někdo piva, někdo si zkrátka rád zkrášluje byt. A někomu by se zase mohla hodit praktická vychytávka z varného skla do kuchyně. Originální dárky k narozeninám jsou doménou českých sklářů. Prozkoumejte, jestli by jeden sklářský kousek neudělal radost i při příští narozeninové oslavě, na kterou se chystáte...

Tyhle půllitry nejsou jenom pro pivaře

> Prozkoumat

Dvoustěnný skleněný půllitr na pivo s uchem Simax na zahradním dřevěném stole

Prvním tipem na originální dárek je pochopitelně originální skleněný půllitr. Ale pozor! Tenhle zvládne nejen pivo, ale také horké nápoje. Díky tomu, že jsou vybrané půllitry z naší nabídky vyrobeny z českého varného skla Simax ze Sázavy, je můžete bez problému používat po celý rok na všechny druhy nápojů včetně těch horkých. Díky dvojité stěně vás nebude pálit ani když půllitr uchopíte celou dlaní. Na druhou stranu díky dvoustěnné konstrukci vydrží pivo uvnitř déle vychlazené i v parných měsících.

Originální dárky k narozeninám nejen pro Moraváky

> Prozkoumat

Ateliér Žampach skleněná štamprle na slivovici

Tak co? Přitvrdíme? Když je řeč o alkoholu, nesmíme vynechat ani nápoj, který je typický zejména pro oblast Moravy. Ano, řeč je o slivovici. Tento ovocný elixír však není oblíbený pouze ve východní části naší země. Zamyslete se, zda váš oslavenec není milovníkem švestkové pálenky a prozkoumejte originální skleněné panáky s ručně pískovanými lidovými vzory. Vhodné jsou samozřejmě i na další destiláty, takže přijdou vhod každému, kdo má alespoň trochu rád naší tradiční kulturu.

Pro milovníky čajů

> Prozkoumat

Skleněný hrnek Simax Twin se zázvorovým čajem a citronem

Ale ať nemluvíme jen o alkoholu. Ne každá narozeninová oslava je pouze o pivu nebo tvrdém alkoholu. Dalším skvělým tipem může být například originální balení skleněných hrníčků z varného skla Simax, které perfektně ladí s jejich skleněnými konvicemi. Můžete tak vytvořit elegantní čajový set, který se může nést buď v moderním nebo tradičním duchu.