Vybavení domácnosti

Útulný domov si zaslouží kvalitní dekorace a bytové doplňky, které mají hloubku. Prozkoumejte poctivou práci českých sklářů, která se opírá o bohatou tradici. České sklo si získalo věhlas u nás doma i ve světě a v sortimentu českých skláren naleznete kromě dekorací také praktické doplňky do kuchyně, jako např. skleněné pekáče nebo pečící formy, ale také originální nádoby k servírování nápojů. Mimo sklenic např. také skleněné láhve. Prozkoumejte, jaké vybavení domácnosti může oživit váš domov.

Poctivé skleněné vázy vždy zaujmou

> Prozkoumat

Modrá skleněná váza na květiny Mucha Moon 240 mm a vystavená skleněná mísa

Značka Bohemia Crystal si získala výtečnou pověst ve světě i v naší domovině. A právem! Právě pod touto značkou byly historicky produkovány ty nejkvalitnější skleněné vázy se skvělými optickými vlastnostmi, dokonalým zpracováním a hlavně originálním designem. I když je dnes produkce značky Bohemia Crystal rozdělena mezi výrobu různých skláren fungujících nezávisle, kvalita a duch českého sklářství se nevytratil.

Mezi vybavení domácnosti nesmí chybět praktické hrnky

> Prozkoumat

Čajová skleněná konvice Simax Saturn a skleněné hrnky Simax Saturn s čajem

Že skleněný hrnek pod náporem horké vody praskne? Varné sklo Simax nikdy! Prozkoumejte praktické sklenice a hrnky z českého varného skla, které se může pochlubit stejnou odolností, ze kterého jsou vyráběny i skleněné pekáče nebo zapékací mísy, které v troubě musí odolávat i teplotám ve stovkách stupňů Celsia. K většině hrnků sázavské sklárny Simax rovněž vyrábí skleněné konvice, a tak si můžete poskládat elegantní čajový set.

Až se setmí

> Prozkoumat

Nezapomínejme ale ani na drobné, na první pohled možná nenápadné doplňky. Za zmínku stojí například skleněné dekorativní svícny z rodinné sklárny ze Smiřic u Hradce Králové, které jsou vyráběny s vysokým podílem ruční práce. Jsou velikostí ideální přesně na čajové svíčky a najdou využijí nejen o Vánocích.