Zapékací mísa

Kuchyňská zapékací mísa do trouby by měla mít praktický tvar, měla by být odolná a snadno omyvatelná. Všechny tyto základní body splňuje české varné sklo Simax na jedničku. Sázavské sklárny se již dlouhá léta specializují na výrobu varného skla, které si získalo skvělou pověst u nás i ve světě. Prozkoumejte skleněné zapékací mísy, které v sobě nesou příběh českého sklářství a opírají se o bohaté zkušenosti a patentovanou technologii skla, které vydrží!

Všechny modely: SKLENĚNÉ ZAPÉKACÍ MÍSY

Skleněná zapékací forma na koláč Simax s brioškami

Která zapékací mísa je ta pravá?

Nejprve si ujasněme, jak výrobce Simax rozlišuje skleněné pekáče a zapékací mísy. Složení skloviny je v obou případech stejné a pekáče se mohou pyšnit stejnou odolností. Základní rozdíl je v tom, že formy s víkem jsou označovány jako pekáče a formy bez víka jako zapékací mísy. Skleněná zapékací mísa se vyznačuje hladkým povrchem, praktickým tvarem a díky průhlednosti vidíte i skrz tělo mísy a můžete tak včas odhalit, zda se vám vaše jídlo omylem nepřipaluje. České varné sklo Simax se vyznačuje vysokou teplotní odolností a nedělá mu nejmenší problém trouba a při omývání ani automatická myčka. Samozřejmostí je pak možnost ukládat zapékací mísu do lednice, avšak forma by se měla vyvarovat větším teplotním šokům.
Skleněná zapékací mísa Simax se slanými buchtami

Všemožné tvary a velikosti

Prozkoumejte pestrou škálu pekáčů a zapékacích mís a vyberte si ty pravé. V nabídce naleznete kulaté, oválné i hranaté zapékací mísy - každá z nich je vhodná na jiný typ jídel. Hranatá zapékací mísa se dokonce pyšní italským designem, které získal významné ocenění. Pevně věříme, že vám české sklo bude dělat radost i při pečení. Pokud byste měli jakékoli dotazy k velikostem, vlastnostem výrobků nebo jakékoli jiné, neváhejte se na nás obrátit. :)
Skleněný kulatý pekáč Simax s koláčem