Vzduchotěsná dóza

Pokud jde o praktičnost, měla by být vzduchotěsná dóza dostatečně odolná, měla by mít praktický tvar a jednoduché zavírání. Vše z toho splňují skleněné dózy z českého varného skla Simax na jedničku! Prozkoumejte unikátní vzduchotěsné dózy, které najdou pestrou škálu využití u vás doma i na cestách. Vybrat si můžete z kulatých i hranatých tvarů!

Všechny modely: SKLENĚNÉ DÓZY

Skleněná dóza Simax Pump&Pump s vánočním cukrovím a jablkem

Podtlaková nebo zaklapávací vzduchotěsná dóza?

Hodí se na pestrou škálu potravin, ale který tvar vybrat? Sázavské sklárny produkují dvě základní řady vzduchotěsných dóz. Řada Pump & Pump má kulatý tvar a lépe se hodí na cesty díky tenčí stěně skleněné části. Kulaté dózy mají unikátní patentovaný systém, díky kterému stačí stisknout tlačítko na víku dózy a uvnitř boxu se jednoduše vytvoří podtlak, díky kterému se víko neodlepí a dóza je tak dokonale vzduchotěsná.
Druhá edice Klik-klak naopak nabízí vzduchotěsné dózy hranatých tvarů, které najdou lepší upotřebení doma díky stohovatelnosti. Jsou praktičtější například v lednici, jelikož můžete pokládat dózy na sebe a ušetřit tak místo. Tyto dózy jednoduše zaklapnete a díky gumovému těsnění i v těchto boxech vydrží potraviny déle čerstvé.
Skleněné dózy na potraviny Simax Klik-klak v lednici

Varné sklo, které toho spoustu vydrží

Co ale vzduchotěsná dóza všechno vydrží při dalším užívání? Díky tomu, že jsou skleněné dózy vyrobeny z odolného varného skla Simax, jejich skleněná část může bez problému do mikrovlnné i klasické trouby a můžete je tak využít jako malé skleněné pekáče. Celý box i s víkem pak můžete bez problému umístit do lednice, a dokonce i do mrazáku, pokud v dóze neskladujete tekutiny. Vzduchotěsné dózy samozřejmě nemají problém s automatickou myčkou. Prozkoumejte jednotlivé rozměry a druhy a vyberte ty, které padnou do vaší domácnosti nejlépe! :)
Namražené skleněné dózy Simax Klik-klak na dřevěném prkně v kuchyni
Skleněné dózy Simax Klik-klak po vyndání z mrazáku