Pekáček

Kvalitní a praktický pekáček je základem každé kuchyně. Věděli jste, že sázavské sklárny Simax vyrábí vysoce odolné sklo, které nemá nejmenší problém s troubou, lednicí ani automatickou myčkou? Prozkoumejte praktické pekáčky, se kterými je práce jedna radost a ještě k tomu skvěle vypadají! Díky průhlednosti skla máte neustálý přehled o tom, jak se vašemu kulinářskému umění vede, případně samozřejmě, když pekáček využíváte k přípravě večeře, tak nesladkému jídlu. Pekáčky Simax najdou pestrou škálu využití na všechny druhy pokrmů. Prozkoumejte a přesvědčte se, že minimálně jeden najde uplatnění i u vás doma!

> SKLENĚNÉ PEKÁČE SIMAX

> ZAPÉKACÍ MÍSY SIMAX

> FORMY NA PEČENÍ

Skleněný kulatý pekáč Simax s koláčem

Pekáček, který se rázem změní na úložný box

Mezi modely českého výrobce Simax naleznete i pekáčky, které mají v sadě jak skleněné, tak i gumové víko. Se skleněným víkem si v troubě připravíte jídlo, necháte vychladnout a s tím gumovým pak může rovnou do lednice. Díky skvělému těsnění se tak váš pekáček rázem promění na praktický úložný box. Údržba pekáčků je rovněž jedna radost. Odolná skloviny Simax nemá nejmenší problém s automatickou myčkou a nemusíte se tak bát, že by formy časem ztrácely na kvalitě.
Skleněná zapékací mísa Simax se slanými buchtami

Oválné, kulaté i hranaté

Každý se tvar se hodí na něco jiného, na jiný typ jídel. Z varného skla Simax najdete pekáčky všech základních tvarů - kulaté, hranaté i oválné. Možná vás zarazil rozdíl mezi pekáčem a zapékací mísou. Základní rozdíl je v tom, že pojmem pekáč se označuje forma s víkem, zatímco zapékací mísy jsou samostatně bez víka. Složení skloviny je však naprosto totožné, a to nejen mezi pekáči a mísami, ale ze stejně kvalitní skloviny Simax vyrábí také čajové konvice, sklenice a dokonce i vázy. Pokud tak chcete mít vysoce odolné sklářské výrobky i na jiné používání, prozkoumejte další kategorie a můžete si být jistí, že vaše čajová konvice vydrží stejně náročné podmínky, jako skleněný pekáček. :)
Skleněný pekáč Simax v troubě s koláčem