Karafa na olej

Vaření a pečení je s českým sklem jedna radost! A pokud se jedná o doplňky na suroviny, není tomu jinak. Vedle praktických boxů a forem se do kuchyně hodí také karafa na olej, která je dostupná hned ve dvou velikostech, má praktický tvar, a je vyrobena ze stejně kvalitní skloviny jako skleněné pekáče nebo pečící formy. Pojďme se na českou karafu na olej podívat trochu blíže.

Oba modely: SKLENĚNÁ KARAFA NA OLEJ

Skleněné láhve Simax olej ocet

České sklo jako dělané na vaření a pečení

Varné sklo ze středočeské Sázavy Simax je do kuchyně jako dělané. V sortimentu tohoto českého výrobce naleznete vše potřebné od dóz na suroviny, přes pečící formy, pekáče až po úložné boxy na hotové pokrmy. Vedle těchto praktických sklářských výrobků se karafa na olej náramně hodí. Sklovina Simax je neuvěřitelně odolná vůči vysokým teplotám. Výrobkům ze sázavského skla nedělá nejmenší problém mikrovlnka, klasická trouba, ani automatická myčka. Můžete si tak být jisti, že vaše karafa na olej, bude splňovat všechny tyto náročné vlastnosti, byť ne všechny z nich při běžném užívání uplatní. :)
Skleněné kuchyňské odměrky Simax a skleněná mísa Simax Frozen na kuchyňské lince

Karafa na olej, která navazuje na sklářskou tradici

V sadě se nachází hned dvě nádoby a můžete je tak využít na olej i na ocet, případně jinou surovinu. K dispozici jsou hned dvě praktické velikosti - 0,1 l a 0,25 l. Karafy mají praktický tvar, se kterým se dobře manipuluje a díky odolnosti skla můžete nádobu jednoduše umýt v automatické myčce bez jakéhokoli vyblednutí. Najde si tato česká karafa místo i na vaší kuchyňské poličce? :) 
Skleněný pekáč Simax se sirovým těstem