Džbány na čaj

Koho by napadlo, že skleněné džbány mohou najít praktické využití zejména na čaj! Doménou varného skla Simax ze středočeské Sázavy je vysoká odolnost vůči vysokým teplotám, a tak džbány na čaj značky Simax nemají nejmenší problém s vroucím čajem, kávou a dalšími horkými nápoji. V jejich sortimentu si můžete vybrat tradiční tvary, ale i minimalistické moderní nebo dokonce skleněný džbán s dvojitou stěnou. Prozkoumejte české varné sklo s více než 180 letou historií!

Všechny modely: DŽBÁNY NA ČAJ

Skleněný džbán s čajem Simax Klasik 1,5l na kuchyňské lince

Džbány na čaj s dvojitou stěnou

I sázavské sklo jde s dobou! Kromě tradičních tvarů tak v sortimentu sázavských skláren můžete najít džbány na čaj, které mají dvojitou stěnu. Můžete je bez problému celou dlaní uchopit po stěně a nespálí vás. Na druhou stranu pak na nápoj uvnitř tolik nepůsobí venkovní teplo a horký čaj tak zůstane déle vroucí. Dvoustěnný skleněný džbán je k dispozici dokonce i s víkem a sítkem a může tak skvěle nahradit čajové konvice.
Dvoustěnný skleněný džbán Simax před vánočním stromečkem položený na stole. Vedle džbánu stojí dřevěná dekorace anděl a miska s vánočním cukrovím

České varné sklo Simax je zárukou kvality

Není divu, že se džbány od Simaxu čaje nebojí. Lety osvědčená kvalita a patentovaná technologie jsou zárukou, že varné sklo vydrží extrémní teploty. Z totožné skloviny sázavské sklárny produkují i skleněné pekáče, formy na pečení, čajové konvice nebo skleněné zapékací mísy. Můžete si tak být jistí, že džbány na čaj Simax se pyšní stejnou odolností. Prozkoumejte jednotlivé modely a vyberte si, který džbán padne do vaší domácnosti nejlépe!
Dvoustěnný skleněný džbán Simax v detailu na jeho horní orosenou hranu