Dá se skleněné brčko vůbec prokousnout? Pojďme si říct, jak to je

Více a více se objevuje trend udržitelných brček vyrobených z různých materiálů. Zatímco ta papírová jsou stále jednorázová a rychle se rozpouští, bytelná hliněná zas mohou nechávat v ústech nepříjemnou pachuť. Nejen protože jsme Glasino.cz a sklo máme ukryto v názvu a v naší DNA, sázíme na budoucnost brček skleněných. Pojďme se ale na skleněná brčka podívat trochu blíže.
.
Sklenice SIMAX Karina se studenou vodou, ovocem a skleněným brčkem uvnitř na dřevěném zahradním stole
.
Věřte, že se i mezi skleněnými brčky najdou velké rozdíly. V první řadě záleží, z jaké skloviny je brčko vyrobené. Sklovina rozhoduje o výdrži a pevnosti brčka. V naší nabídce najdete pouze česká brčka, protože Glasino.cz nabízí výhradně české sklo. Brčka od značky SIMAX, jež se vyrábí ve středočeské Sázavě, jsou složením a vlastnostmi jedny z vůbec nejlepších na světě. Jelikož je SIMAX varné sklo, vyznačuje se především svou vysokou odolností vůči extrémním teplotám. Jakýkoli výrobek by měl při běžném používání vydržet teploty v rozmezí od - 40°C do 300°C. Vysoká odolnost zajistí, že se brčko časem nemůže výrazně opotřebit, případně prasknout vlivem rozdílných teplot. To však není jediná vlastnost, kterou vás může SIMAX překvapit. V Sázavě se totiž nevyrábí jen sklo domácenské, ale také laboratorní, což znamená, že sklovina musí být dokonce odolná vůči širokému spektru kyselin a dalších chemických látek. Když vydrží náročné chemické procesy, zcela jistě zvládne bez problému i zahradní párty.
.
Sklenice SIMAX s ledovou vodou, ledem a kusy ovoce uvrnitř na dřevěném zahradním stole
.
V druhé řadě pak záleží na šíři stěny brčka. Na trhu se najde řada tenkostěnných nekvalitních brček vyráběných zejména v Číně. U některých z těchto výrobků lze očekávat, že je stěnu brčka silným stiskem možné prolomit i při standardním užívání. Pokud však nebude prokousnutí brčka vaším vytyčeným cílem, ke kterému si přizvete kočkovitou šelmu nebo aligátora, nemusíte mít obavy, že byste při běžném užívání mohli české brčko od SIMAXu prokousnout. Je samozřejmě potřeba zacházet se skleněným brčkem tak jako s každým jiným sklářským výrobkem, tj. dávat pozor, aby nespadlo z větší výšky, nezkoušet ho ohýbat v ruce a podobně. Jinak se nemusíte bát, že by vám některé ze skleněných brček způsobilo újmu na zdraví. Uvidíte, že si skleněná brčka oblíbíte a budou ve vaší domácnosti neustále v provozu. Navíc vám jedna jediná sada může vystačit hned na několik let. Pokud se chcete společně s námi vydat cestou bez zbytečného hromadění odpadu, koukněte do naší nabídky a vyberte si rozměr a tvar, který vám přijde nejpraktičtější.  

Komentáře

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.