Skleněné dózy, které vydrží i mráz

Skleněné dózy z varného skla SIMAX představují praktické a kvalitní řešení pro uchovávání potravin v každé domácnosti. Díky svému designu a vlastnostem skla se staly nezbytnou součástí moderní kuchyně. Skleněné dózy nabízejí řadu výhod oproti plastovým alternativám, a proto si získávají stále větší popularitu mezi milovníky kvalitního a ekologického kuchynského vybavení.

Důležitost praktických kuchyňských dóz je nezastupitelná. Správné uchování potravin je klíčové pro zachování jejich čerstvosti, ochranu před vlhkostí a pachy a také pro usnadnění organizace v kuchyni. Skleněné dózy z varného skla SIMAX se svou kvalitou a praktičností stávají ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít pečlivě uspořádanou kuchyň a dlouhou trvanlivost svých potravin.

Namražené skleněné dózy na potraviny se zaklapávacím plastovým víkem na dřevěném prkně na stole

V dalších částech tohoto článku se podrobněji podíváme na sortiment skleněných dóz od SIMAXu, jejich výhody a nejlepší využití v kuchyni. Zjistíme, jaké druhy dóz jsou k dispozici, jaké jsou jejich specifikace a proč jsou právě skleněné dózy tak oblíbené mezi domácími kuchaři.

Pokračujte ve čtení, abyste objevili všechny přednosti skleněných dóz z varného skla SIMAX a získali inspiraci pro efektivní organizaci a uchovávání potravin ve vaší vlastní kuchyni.

Skleněné dózy od SIMAXu

Přehled různých typů skleněných dóz v sortimentu SIMAXu

V sortimentu SIMAX najdete širokou škálu skleněných dóz, které uspokojí různé potřeby a preference v kuchyni. Zákazníci mají možnost vybírat mezi dózami s plastovým nebo dřevěným víčkem, které jsou vhodné zejména pro použití v kuchyni. Na druhou stranu, SIMAX také nabízí speciální edice dóz, jako jsou Pump & Pump a Klik-klak, které jsou vhodné i na cesty a snadno přenosné.

Specifikace dóz s plastovým a dřevěným víčkem

Dózy s plastovým a dřevěným víčkem jsou oblíbenou volbou pro uchovávání různých potravin v kuchyni. Skleněná část dózy zajišťuje optimální ochranu a zachování čerstvosti potravin, zatímco plastové nebo dřevěné víčko zaručuje pevné a hermetické uzavření. Díky tomu se potraviny uvnitř dóz dlouho udrží čerstvé a chráněné před vnějšími vlivy.

Skleněné dózy na čaj se sypaným čajem uvnitř a dřevěným víkem

Podtlakové boxy Pump & Pump a jejich přednosti

Podtlakové boxy Pump & Pump jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prodloužit trvanlivost potravin a uchovávat je co nejčerstvější. Tento typ dóz umožňuje vytvoření podtlaku pomocí speciálního čerpadla, které je součástí víčka. Díky podtlaku se vzduch odstraní z dózy, čímž se minimalizuje oxidace a prodlužuje trvanlivost potravin. Tento systém je ideální pro uchovávání čerstvých potravin, jako jsou ovoce, zelenina, sýry nebo pečivo.

Skleněné dózy na vánoční cukroví SIMAX s plastovým víkem

Boxy s víčkem Klik-klak a jejich využití

Boxy s víčkem Klik-klak jsou další variantou skleněných dóz od SIMAXu, které nabízejí praktické a snadno použitelné řešení pro uchovávání potravin. Víčko Klik-klak se jednoduše připevní k dóze pomocí zámků, které zajistí bezpečné uzavření. Tento typ dóz je ideální pro sušenky, cereálie, luštěniny nebo různé druhy obilovin.

Skleněné dózy na potraviny SIMAX s plastovým víkem v lednici

Výhody skleněných kuchyňských dóz

Skleněné kuchyňské dózy od SIMAXu nabízejí řadu výhod, které je dělají oblíbenou volbou pro uchovávání potravin v každé domácnosti.

  1. Rovnoměrné uchování potravin díky vlastnostem skla: Sklo je materiál s vynikající tepelnou vodivostí, což znamená, že se teplo rovnoměrně rozloží po celé dóze. To zajišťuje, že potraviny uvnitř dóz budou uchovávány ve stejné teplotě a nebudou se místně přehřívat nebo ochlazovat. Skleněné dózy tak zajišťují optimální podmínky pro uchovávání potravin a zachování jejich čerstvosti.

  2. Možnost využití v troubě pro zapékání: Skleněné dózy od SIMAXu jsou vyrobeny z varného skla, které je odolné vůči vysokým teplotám. To znamená, že je lze bezpečně používat i v troubě pro zapékání různých jídel. Skleněná část dózy vám umožní pečení potravin přímo v ní, což je praktické a usnadňuje přípravu pokrmů.

  3. Ekologická volba oproti plastovým dózám: Skleněné dózy jsou ekologickým řešením pro uchovávání potravin, protože sklo je recyklovatelný materiál. V porovnání s plastovými dózami, které mohou být náchylné k poškození a opotřebení, skleněné dózy mají delší životnost a snižují množství plastového odpadu. Volbou skleněných dóz přispíváte k ochraně životního prostředí.

  4. Estetický vzhled a transparentnost pro snadné vyhledávání: Skleněné dózy mají elegantní a esteticky příjemný vzhled, který dodává kuchyni sofistikovaný a moderní dojem. Díky transparentnosti skla je také snadné vyhledávat a identifikovat potraviny v dóze bez nutnosti otevírat víčko. Můžete snadno zjistit, co máte k dispozici a jaké potraviny je třeba doplnit.

Skleněné kuchyňské dózy od SIMAXu přinášejí výhody rovnoměrného uchování potravin, možnosti využití v troubě, ekologického přístupu a estetického vzhledu. Jsou praktickým a stylovým doplňkem do každé kuchyně, který usnadňuje organizaci a uchování potravin.

Skleněné dózy na potraviny SIMAX s plastovým víkem a jídlem uvnitř

Nejlepší využití skleněných dóz na potraviny

Skleněné dózy od SIMAXu nabízejí ideální řešení pro různé druhy potravin. Díky své všestrannosti a vlastnostem skla jsou vhodné pro široké spektrum potravin, které chcete uchovávat dlouhodobě nebo přenášet na cesty.

Otevřené skleněné dózy SIMAX Klik-klak s potravinami uvnitř položené na stole

Doporučené použití pro různé druhy potravin:

  • Suché potraviny: Skleněné dózy jsou skvělou volbou pro uchovávání suchých potravin, jako jsou rýže, těstoviny, obiloviny, sušené ovoce nebo semínka. Sklo zajišťuje ochranu před vlhkostí a udržuje potraviny svěží a chrupavé.

  • Mokré potraviny: Skleněné dózy jsou také ideální pro uchovávání mokrých potravin, například omáček, polévek, marinád nebo salátů. Skleněné stěny dózy zabraňují přenosu pachů a chrání potraviny před nechtěným zápachem ve vaší lednici.

  • Konzervované potraviny: Skleněné dózy jsou dokonalým místem pro uchovávání domácích konzervovaných potravin, jako jsou nakládaná zelenina, džemy nebo domácí přípravky. Sklo zajišťuje sterilní a hygienické prostředí pro uchovávání potravin, což přispívá k jejich delší životnosti.

Uchovávání čerstvosti a ochrana před vlhkostí a pachy: Skleněné dózy od SIMAXu mají těsnění víček, které zajišťuje vzduchotěsné uzavření. To pomáhá udržovat čerstvost potravin tím, že minimalizuje přístup vzduchu a zabraňuje vnikání vlhkosti. Skleněné stěny dózy také poskytují ochranu před pachy, což je důležité zejména při uchovávání aromatických potravin, jako jsou bylinky nebo káva.

Skleněný box SIMAX Klik-klak při vyndání z mrazáku s námrazou na povrchu

Závěr

Skleněné dózy z varného skla od SIMAXu jsou praktickým a esteticky příjemným řešením pro uchovávání potravin. Jejich výhody zahrnují rovnoměrné uchování potravin, možnost využití v troubě, ekologickou volbu, estetický vzhled a transparentnost pro snadné vyhledávání.

Využijte možnosti návštěvy e-shopu Glasino.cz, kde naleznete široký výběr skleněných dóz od SIMAXu. Nechte se inspirovat různými designy a velikostmi, abyste mohli správně organizovat svou kuchyňskou zásobu a užívat si výhod skleněných dóz na potraviny.


Komentáře

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.