❄️ Venku jsou pořádné mrazy. Vybavte se kvalitním sklem ze Sázavy, které se nezalekne teplot hluboko pod nulou! >

Oslaďte si Vánoce horkou čokoládou jako z kavárny

Vánoční čas se pomalu ale jistě blíží. Proto bychom se s vámi rádi podělili o jeden netradiční tip, který připravila Markéta Chovancová, na Instagramu známá pod přezdívkou @marketa_v_troube. Všichni milovníci horké čokolády by měli zbystřit. Markéta připravila recept, díky kterému si nachystáte excelentní horkou čokoládu jako z kavárny. Vzhledem k tomu, že se jedná o horký nápoj, doporučili bychom však čokoládu připravovat do sklenek značky SIMAX, které se vyznačují nejvyšší tepelnou odolností ze všeho sortimentu, který nabízíme. 

🍫 Na přípravu budete potřebovat:

  • 160 g čokolády (buď čoko pecky nebo klasickou tabulkovou čokoládu, obsah kakaa nad 60 %, nebrat čokoládu na vaření),
  • 200 ml smetany ke šlehání (31%),
  • 250 ml mléka,
  • 1 lžička čokoládový puding (přímo z pytlíku, nevařit)
  • na ozdobu: šlehačka a co máte rádi (viz postup)

🍫 Postup:

Do malého hrnce nebo rendlíku vlejte mléko, smetanu a dejte zahřívat na plotýnku. Jakmile uvidíte drobné bublinky, rendlík sundejte z plotny, vsypte do něj nalámanou čokoládu na kousky nebo čoko pecky. Nechte odstát cca 5 minut a rozmíchejte. V hrnku rozmíchejte lžíci čokoládového pudingu v trošce mléka, poté vlejte do rendlíku s čokoládovou směsí. Vraťte na sporák, krátce přiveďte k varu, neustále míchejte. Jakmile se směs spojí a lehce zhoustne, sundejte z plotny a rozdělte do připravených skleniček či hrnečků. Ozdobte ušlehanou šlehačkou, můžete posypat skořicí a ihned podávejte. Také můžete horkou čokoládu různě obměňovat, přidat třeba skořici, trochu rumu nebo vanilku přímo do čokoládové směsi. 

Čím si svou horkou čokoládu dozdobíte vy? Pochlubte se vašemi výtvory na Instagram Stories a nezapomeňte v nich označit náš účet @glasino.cz. Rádi pak vaší tvorbu ukážeme ostatním fanouškům.

Přejeme co možná nejsladší Vánoce! 🎄

Tým Glasino.cz 

Zanechat komentář

Pamatujte, komentáře musí být před zveřejněním schváleny